Menu
Great news! We have once again achieved the Inclusion Quality Mark Inclusive School Award
Home Page

Oaklands School

Making Learning Fun

Home Page

Oaklands School

Making Learning Fun

Staff List

Come and meet the staff at Oaklands.

Head Teacher

Sarah Osborne

 

Deputy Head Teacher

Ingrid Spencer

 

Assistant Head Teachers

Vicky Bland

Sally Bott

 

Hedgehogs Class

Manisha Kataria

Sally Bott

Tracey Rowe

Jasmine Mckelvie-Lenton

Nusrat Makda

Aleksandra Kloda

Katie Johnson

 

Squirrels Class

Rose Macharia-Simpson

Karen Bryan

Kayleigh Thrower

Hayley Cork

Jade Keeber

Shona Coughlin

Paramjit Kaur

 

Frogs Class

Kirti Patel

Vicky Bland

Tracey Blackburn

Rashida Esat

Dominque Joshi

Megan Flower

Cleo Craig

 

Beavers Class

Natasha Gibbins

Denise Phillips

Claire Kerins

Sumaiyah Iqbal

Laura Tatler

Adele Bond

 

Badgers Class

Anne Mee

Laura Ward

Kate Bentley

Hafsa Daud

Maryam Malida

Natalie Holyoake

Ameena Suleman

Madinah Sacranie

 

Owls Class

Hannah Hawkins

Sarah Hunt

Karen Devlin

Nassima Alli

Sophie Bradley

Faheema Jamal

 

Dormice Class

Teresa Evans

Simona Manole

Charlotte Stone

Hatice Sumer

Shenice James

 

Rabbits Class

Eve Moorhouse

Loretta Tinsley

Kayleigh Thrower

Michelle Jayes

David Shotton

Heather Sinclair-Tate

 

Hares Class

Saskia Penrose

Laura Lewis

Maria Mckelvie-Lenton

Emma Swarbrick

Selina Acs

Sofie Withers

 

Deer Class

Tomas Zahorsky

Jennie Greenwood

Nusrat Patel

Rachel Swinfield

Abibatu Bakare

 

Stoats Class

Rebecca Pearson

Sue Ketteringham

Danielle Worsley

Narinder Gill

Jade Rowe-Barber

 

Robins Class

Sam Poulton

Marcella Maguire

Nazmira Jussab

Gina Liquorish

Claire Hall

 

SEN Supervisors

Sharon Lucas

Angie Parker

 

Cover Supervisor

Kerry Paget

 

SENCO

Rebecca Pearson

 

Teacher Interventions

Anne Mee – Dyslexia

Sarah Osborne – Early Bird

 

Lunchtime Supervisors

Fatima Dakri

 

Library Assistant

Lauren Hope

 

Admin Staff

Amandeep Chokkar – Office Manager

Tara Mistry – Administration Officer

Sarah Brewin – Bursar

Alexander David – ICT Technician

 

Premises Staff

Mike Lapworth – Premises Officer

Gary Hinton – Premises Officer

Sue Rimes – Cleaner

 

Top